Ajurvedinė Rasajana
Rasajana gerina bendrą fizinę ir psichinę sveikatą, lėtina senėjimo procesą, teigiamai veikia odą, gaivina atmintį, koncentraciją ir pažinimo funkcijas, palengvina įtampą ir stresą bei atpalaiduoja protą. Tinkamą mitybą ir regeneraciją geriausiai palaiko pienas, natūralus cukranendrių sirupas, medus, lydytas sviestas (ghee), aliejai, masažai, vonios, poilsis ir miegas. Bendrą atjaunėjimą dar labiau sustiprina teigiamas elgesys,pozityvus mąstymas,emocijos ir išgyvenimai; malonus bendravimas, dalijimasis įkvėpimu, platus mąstymas, dosnumas,pagarba kitiems ir sau. Tai suteikia mums galimybę mėgautis tuo, kas mums patinka ir gyventi vienumoje ir savo tyloje.
Atgaivinimas
Atliekant Rasajanos terapiją, reikia susilaikyti nuo per didelio fizinio krūvio ir protinės veiklos, stimuliatorių vartojimo, psichinės įtampos, intensyvaus bendravimo ir televizoriaus žiūrėjimo. Priešingai, patartina ieškoti ramių vietų ir mėgautis gamtos grožiu; užsiimti sportu, mankšta arba joga ir meditacija. Rasajana ypač tinka Vatos konstitucijoms, nes padeda joms stimuliuoti virškinimo ugnies ir medžiagų apykaitos galią, taip pat skatina sveiką svorio priaugimą ir psichologinės pusiausvyos atstatymą, kol dar neprasidėjo rudens ir žiemos vėsa.
Virškinimo ugnies galia Agni arba biologinė virškinimo sistemos ugnis randasi skrandyje ir kontroliuoja visą organizmo metabolinę transformaciją. Optimali medžiagų apykaita skatina gerą virškinimą, maisto asimiliaciją ir transformaciją, taip pat juslinį suvokimą, kūno audinių ir ląstelių mitybą. Tai taip pat stiprina imunitetą, gyvybingumą, gerą sveikatą, gerą regėjimą, normalią kūno temperatūrą ir odos spalvą. Sukelia džiaugsmą, entuziazmą ir pasitenkinimo jausmą, aprūpina kūną gyvybine energija, drąsa ir pasitikėjimu, suteikia stabilumo ir kantrybės, palaiko ryškų protą, loginį mąstymą ir didina ląstelių intelektą.
Konstitucinė medžiagų apykaita
Medžiagų apykaita organizme darniai veikia tik tada, kai biologinės energijos Vata, Pitta ir Kapha yra pusiausvyroje ir harmonijoje su asmens individualia konstitucija. Vata disbalanso atveju, medžiagų apykaita tampa nereguliari ir sukelia virškinimo sutrikimus, vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimą, viduriavimą ar žarnyno kolitą. Tai taip pat gali sukelti sąnarių ir juosmens stuburo skausmą,išialgiją, dantenų recesiją, odos sausumą ir emocinį nestabilumą, pasireiškiantį susijaudinimu, nerimu, nesaugumu ir baime. Kai Pitta paūmėja, pagreitėja medžiagų apykaita ir atsiranda virškinimo sutrikimų, susijusių su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, pykinimu, viduriavimu, virškinamojo trakto ir kepenų uždegimu, lydimu pykčio ir priešiškumo jausmo. Dėl per didelio Kapha kiekio,medžiagų apykaita sulėtėja ir sukelia virškinimo stagnaciją, gleivių susidarymą skrandyje, alergijas, kvėpavimo sutrikimus, antsvorį, aukštą kraujospūdį ir diabetą kartu su nuovargio, mieguistumo ir fizinio silpnumo jausmais.
Chyawanprash
Vienas iš efektyviausių Rasajana eliksyrų yra Chyawanprash, nes jame gausu Ajurvedos žolelių, turinčios adaptogeninį poveikį, tai: tinospora cordifolia, centella asiatica, withania somnifera, asparagus racemosus ir emblica officinalis. Kitos Chyawanprash adaptogeninės žolės yra: terminalia chebula, terminalia bellirica, ocimum Sanctum, Curcuma longa, Tribulus terrestris, Piper longum, Boerhaavia difusa ir glycyrrhiza glabra.