Žiemos metu sukaupiamas papildomas kapha došos kiekis-tai skrandžio gleivės, kurios maitina mikrobus, bakterijas ir virusus, o tie silpnina visą imuniteto sistemą. To pasekmėje pavasarį atsiranda gripo epidemijos, kurios sukelia peršalimą, bronchitą ir viršutinių bei apatinių kvėpavimo takų ligas.
Pavasario sezonas taip pat sukelia alergiją žiedadulkėms, kuri tęsiasi iki rudens pradžios. Įvairių rūšių alergija maistui taip pat yra dažna, sukelianti storosios žarnos gleivinės dirginimą. Dažniausiai tai yra glitimo ir laktozės netoleravimas. Alergija maistui dažniausiai pasireiškia odos egzema ar dilgėline ir dažniausiai yra tarpusavyje susiję su alergija žiedadulkėms.
Toksinai
Dėl toksinų kaupimosi kūno audiniuose susidaro laisvieji radikalai, dėl kurių aktyvėja generacinis senėjimo procesas, lėtėja medžiagų apykaita, vystosi alergijos, kurios pažeidžia žarnyno gleivinę ir sukelia vidurių užkietėjimą. Psichologiniai toksinai apima kepenis ir tulžies pūslę ir gali sukelti neigiamas emocijas, tokias kaip nervingumas, pyktis, priešiškumas, baimė, nerimas ir nesaugumas.
Įvairios užteršimo apraiškos
Per didelis toksinų kiekis organizme gali būti atpažįstamas pagal šiuos simptomus: energijos trūkumas, sunkumo jausmas, mieguistumas, nuovargis, silpnumas,depresija, galvos skausmas, neramumas, susijaudinimas, koncentracijos stoka, virškinimo ir virškinimo trakto sutrikimai. Kiti simptomai yra: vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, padidėjęs seilių išsiskyrimas, baltas liežuvis, nemalonus burnos kvapas, blogas apetitas, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, antsvoris, odos ir grybelinės ligos, alergijos, susilpnėjusi kepenų funkcija, padidėjusi kūno temperatūra, edema, aterosklerozė, reumatoidinis artritas, podagra, šlapimo ir tulžies akmenligė.
Pasninkas detoksikacijai
Vienas iš bendro organizmo detoksikacijos būdų yra trumpalaikis badavimas (ne ilgalaikis), kuris valo virškinamąjį traktą, atpalaiduoja kvėpavimo takus, praskaidrina protą ir pakelia psichinę sąmonę. Manoma, kad minimali ajurvedinio badavimo trukmė - penkių dienų laikotarpis, leidžiantis išvalyti pirmąjį maisto įsisavinimo audinį (rasą). Jei tai persunku, tada pakanka vienos dienos sekmadienio pasninko kartą per savaitę, nuo 1 iki 3 mėnesių. Tada geriausia gerti tik gryną vandenį, pašildytą iki žmogaus kūno temperatūros.
7 paprasti kūno detoksikacijos patarimai
Sveika mityba yra pats geriausias būdas apsisaugoti nuo toksinų kaupimosi organizme, įvertinant individualų konstitucinį tipą. Štai septyni paprasti metodai, parodantys, kaip palengvinti kūną ir sustiprinti natūralų detoksikacijos ir valymo procesą:
- Valgykite tik daržovių sriubas ar salotas ir praleiskite vakarienę.
- Suteikite savo kūnui kartaus skonio, kuris palaiko virškinimą ir kepenų detoksikaciją.
- Gerkite šiltą vandenį ar žolelių arbatas, kurios padės greičiau pašalinti toksinus iš organizmo.
- Padidinkite skrandžio ir žarnyno trakto detoksikaciją tinkamai gerdami žolelių arbatos.
- Ryte pabudę išgerkite šilto vandens su citrina.
- Išmokite taisyklingai ir sąmoningai kvėpuoti.
- Sportuokite; eikite pabėgioti ryte arba vakare.