Pavasariniai detoksikaciniai gėrimai yra švelnesnė alternatyva pavasarinio badavimo terapijoms. Šie gėrimai padeda išvalyti organizmą ir yra naudojami kaip sotaus maisto pakaitalas.
Ajurveda - tai tūkstantmetis žinių lobynas, kuriame sukaupta daug žinių apie įvairių žolelių ir prieskonių poveikį, šalinantį iš organizmo atliekas, atkuriantį jo psichosomatines funkcijas ir užtikrinantį bendrą organizmo pusiausvyrą bei harmoniją.
Svarbiausias organas, susijęs su kraujotaka, ypač kraujo filtravimu, yra mūsų kepenys. Po žiemos, kai organizmas susidūrė su žema temperatūra, sotesniu maistu ir tam tikru sąstingiu, kurį sukelia nepakankamas fizinis aktyvumas, jam tenka susidurti su didesniu kiekiu susikaupusių toksinių medžiagų, kai jos nepakankamai pasišalina iš organizmo. Kepenys taip pat yra vieta, kurioje dėl ilgalaikio protinio ir psichologinio streso gali kauptis psichiniai toksinai. Taigi kepenų valymas kartu su žarnyno, inkstų ir stuburo limfinės sistemos valymu yra pavasarinė detoksikacija.
Ciberžolė - kepenų ir kraujo valymas
Pagal Ajurvedos tradicijas ciberžolė laikoma puikia priemone kraujui valyti ir kepenų funkcijai palaikyti. Jos kartus ir šiek tiek sutraukiantis skonis suteikia organizmui priešuždegiminį poveikį, o valydama kraują ir palaikydama jo cirkuliaciją, ji taip pat prisideda prie gražios odos ir išvaizdos. Be to, jis skatina baltymų virškinimą ir neleidžia susidaryti toksinams bei vidurių pūtimui.
Ciberžolė paprastai įeina į kario prieskonių, kurie naudojami daržovių patiekalams, sudėtį. Ajurvedos požiūriu ji yra tridošika, t. y. tinka visoms trims kūno konstitucijoms - vata, pitta ir kapha. Ypač pitta došai rekomenduojama ciberžolės dėti, pavyzdžiui, į jogurtą virškinimui pagerinti.
Ajurvedinių šviežių sulčių receptas iš amlos ir ciberžolės
Šis sveikas gėrimas - tai vaisių, daržovių ir smulkių šviežiai maltų amlos ir ciberžolės miltelių derinys. Amla yra vienas turtingiausių gamtoje vitamino C ir antioksidantų šaltinių, todėl optimizuoja imuninės sistemos veiklą, apsaugo ląsteles nuo oksidacinio streso, gerina geležies pasisavinimą, mažina nuovargį ir išsekimą. Ji taip pat teigiamai veikia skrandžio ir žarnyno trakto sveikatą.
Rekomenduojame gerti šviežias sultis ryte prieš pusryčius arba ruošti jas vietoj pusryčių kaip pavasarinio apsivalymo dalį. Tą patį vakare - po lengvos vakarienės, kuri turėtų būti iki 18 val. arba kaip vakarienės pakaitalą. Vartokite bent 7-10 dienų, kad pasireikštų detoksikuojantis poveikis.
Dviems asmenims reikės:
- Vieno ryšulėlio morkų,
- 3 didesnių apelsinų,
- 1 nedidelės aisbergo salotos,
- 2-3 arbatinių šaukštelių ajurvedinių miltelių Amalaki su ciberžole.
Paruošimas:
Nuplaukite ir nuvalykite morkas bei salotas ir kartu su nuluptais apelsinais išspauskite sultis sulčiaspaude. Pašalinkite paviršiuje esantį putų perteklių ir įberkite 3 arbatinius šaukštelius amlos miltelių su ciberžole. Milteliai gali nusėsti ant dugno, todėl šviežią gėrimą reikėtų gerai išmaišyti, geriausia - plaktuve.
Geriausia suvartoti per vieną dieną, laikyti šaldytuve.