Daugelyje religijų ir kultūrų lotoso žiedas turi didelę dvasinę reikšmę. Dėl savo spalvos, kvapo ir formos žiedas tapo tyrumo, atgimimo, amžinybės ir dvasingumo simboliu.
Indiškas lotosas, lot. Nelumbo nucifera, kitais pavadinimais - Padma arba Kamala. Tai yra daugiametis vandens augalas. Jis auga sekliuose, stovinčiuose ir skaidriuose vandenyse, ypač vietovėse išsidėsčiusiose nuo Pietvakarių Azijos iki Filipinų ir Australijos. Indijoje jis labai gausiai auga šventosios Gango upės baseine.
Lotosas kaip dvasinis simbolis
Daugelyje religijų ir kultūrų lotoso žiedas turi didelę dvasinę reikšmę. Dėl savo spalvos, kvapo ir formos žiedas tapo tyrumo, atgimimo, amžinybės ir dvasingumo simboliu. Svarbus vaidmuo jam tenka Egipto mitologijoje, hinduizme ir budizme, kur šis žiedas tapo nacionaliniu indų ir senovės egiptiečių augalu, simbolizuojančiu tyrumą ir vaisingumą. Indiškasis lotosas simbolizuoja dvasinio tobulėjimo kelią, nes pradeda augti purviname dumble, vėliau perauga vandenį iki pat jo paviršiaus, o ten visiškai pražysta saulės spindulių šviesoje.
Indiškojo lotoso poveikis sveikatai
Lotosas yra labai populiarus ajurvedinis augalas, kurio žiedai, sėklos ir šakniastiebiai slepia daugybę naudingųjų savybių, reikalingų sveikatai. Jame yra tokių medžiagų kaip asparaginas, nelumbinas, krakmolas ir vitaminas C. Nelumbinas palaiko kūno skysčių ir gleivių judėjimą. Asparaginas padeda pašalinti skysčių perteklių iš plaučių ir kvėpavimo takų, o vitaminas C labai palaiko imuninę sistemą.
Lotoso naudojimas ajurvedoje
Ajurvedoje lotosas daugiausia vartojamas dvasiai nuraminti, koncentracijai sustiprinti, neramioms mintims nuraminti ir širdies veiklai skatinti. Jis padeda mažinti nerimą ir nervinę įtampą, padeda pašalinti kalbos užstrigimą ir valo kraują. Jis taip pat vartojamas viduriuojant, karščiuojant, sergant kepenų ligomis, neuropatija, diabetu ir šlapimo takų ligomis.Dvasiniu lygmeniu jis suteikia dvasinio atvirumo ir pakylėjimo.
Liaudies medicinoje šis augalas taip pat vartojamas toksiškiems smegenų metabolitams šalinti ir gyvybingumui didinti, padeda gydant kvėpavimo takų, inkstų problemas ir nuovargį. Lotoso lapai ir žiedai taip pat naudojami gydomojo ajurvedinio prakaitavimo proceso svedana metu. Tuomet jais uždengiamos akys ir širdis, siekiant sumažinti padidėjusį jautrumą.
Ajurvedos požiūriu pagrindinių skonių suvokimo prasme, lotosuose yra 3 iš 6 skonių, t. y. sutraukiantis, saldus ir kartus. Dėl to šis augalas turi vėsinamąjį potencialą. Taip jis subalansuoja kapha došą (vandens elementą) ir pitta došą (ugnies elementą). Dėl sutraukiančio ir kartaus skonio stiprina vata došą (oro elementą).
Ajurvedos preparatai su indiškuoju lotosu
Nelumbo nucifera yra svarbi ir dažna mūsų ajurvedinių vaistažolių mišinių, skirtų individualioms sveikatos problemoms spręsti, dalis. Koncentruotu pavidalu rekomenduojame karštąjį gėrimą „Amalaki ir Indijos lotosas“, kuris stiprina imunitetą ir skatina psichinę gerovę bei pusiausvyrą.
Stiprinkite savo imunitetą!