Centella asiatica, brahmi arba gotu kola ir Bacopa monnieri iš esmės yra vienas ir tas pats augalas, tik skirtingi pavadinimai.
Abu yra pelkių augalai, kurių poveikis beveik identiškas. Vienintelis klaidinantis dalykas yra skirtingas pavadinimų vartojimas. Pietų ir Rytų Indijoje augalas Bacopa monnieri vadinamas brahmi, o Šiaurės ir Vakarų Indijoje - Centella asiatica, dar žinomas britišku pavadinimu gotu kola. Nedidelių skirtumų galima rasti aplinkoje, kurioje auga atskiri augalai. Centella asiatica auga Indijoje, Indonezijoje, Madagaskare ir Kinijoje, o Bacopa monnieri auga panašiose vietose ir Afrikoje, Australijoje, Amerikoje. Dar blogiau tai, kad kiekviena iš šių vaistažolių turi dar po du lotyniškus binominius pavadinimus: Centella asiatica yra Hydrocotyle asiatica sinonimas, o Bacopa monnieri - Herpestes monniera sinonimas.
Moksliniai tyrimai
Tiek Centella asiatica, tiek Bacopa monniera dėl panašaus puikaus poveikio sveikatai yra išbandomi daugelyje šiuolaikinių mokslinių tyrimų. Remiantis ekspertų tyrimais, įrodyta, kad abu augalai teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, gerina pažintines funkcijas, stiprina atmintį, mažina stresą ir turi teigiamą poveikį gydant Alzheimerio ligą. Vakarų pasaulyje abu augalai yra populiarus smegenų ir psichikos tonikas, ypač tarp studentų. Padeda žmonėms, sergantiems rimtais smegenų sutrikimais, tokiais kaip minėtoji Alzheimerio liga, Parkinsono liga ar epilepsija.
Tiek Centella asiatica, tiek Bacopa monnieri gali „išvalyti galvą”, t.y. skatinti protinį budrumą, aiškų mąstymą, gerinti koncentraciją ir regeneruoti smegenų ląsteles. Šios žolelės taip pat veikia kaip antioksidantas, atjauninantis ir stiprinantis visus audinius, gerinantis kraujotaką ir plečiantis kraujagysles, didinantis bendrą nervų sistemos atsparumą ir veikiantis kaip raminamoji priemonė susijaudinimo, streso, depresijos ir nervinės įtampos atvejais.
Ajurvedos požiūris
Ajurvedos požiūriu, šie augalai geba nuraminti visas organizmo došas: vata, pitta ir kapha. Centella asiatica ir Bacopa monnieri laikomos labai sattvinėmis vaistažolėmis. Sattviniai maisto produktai tolygiai maitina kūną ir sielą, suteikia lengvumo, sveikatos ir ramybės. Jie taip pat vartojami meditacijai dėl savo gebėjimo gerinti budrumą ir protinę veiklą. Tradicinėje Ajurvedos medicinoje brahmi augalas geba palaikyti karūnos čakros (energijos centre, viršugalvyje) funkciją ir harmonizuoti dešiniojo ir kairiojo smegenų pusrutulių veiklą. Ajurvedoje taip pat įžvelgiamas glaudus ryšys tarp širdies ir proto, todėl abi brahmi formos taip pat žinomos kaip stiprūs širdies tonizatoriai.
Išbandykite mūsų ajurvedinius mišinius BRAHMI a GOTU KOLA arba kasmėnesinę ajurvedinę terapiją „Atmintis ir koncentracija“.