AMALAKI (arba AMLA) yra augalo, kurio lotyniškas pavadinimas Phyllantus emblica arba Emblica officinalis, vaisius.
Emblica officinalis (Amalaki) priklauso karpažolinių šeimai ir užauga kaip vidutinio dydžio medis, augantis lygumose ir Indijos subkontinento papėdėse, 200 - 2000 m aukštyje. Indijoje Amalaki laikoma šventu medžiu, kurio maistingi vadinamieji "dangiškieji vaisiai" yra natūralaus vitamino C šaltinis ir turtingi antioksidantais. Amalaki vaisius rekomenduojamas Ajurvedos medicinoje kūno audinių mitybai ir bendram organizmo atsinaujinimui.
Žinomas Amalaki poveikis
Dominuojanti Amalaki veiklioji medžiaga yra taninų grupė, gaunama iš galo ir ellaginių rūgščių. Daugybė mokslinių tyrimų parodė, kad Amalaki vaisių poveikis sveikatai yra didžiausias dėl to, kad juose yra daug taninų, kurie yra labai naudingi sveikatai ir daro poveikį kvėpavimo takų ir žarnyno veiklai. Analizės parodė, kad polifenoliai reikšmingai prisideda prie lipidų ir cukraus kiekio kraujyje mažinimo, stiprina kraują, kraujotaką, blokuoja kancerogenų poveikį ir apskritai turi labai teigiamą poveikį ląstelių ir audinių regeneracijai. Anksčiau buvo manoma, efektyviausiai veikia vitamino C komponentai, bet iš tikrųjų vyrauja tanino, besielgiančio kaip vitaminas, poveikis.
Todėl Amalaki sėkmingai naudojama onkologinėje terapijoje, taip pat siekiant apsaugoti širdies ir kraujagyslių sistemą, sumažinti padidėjusį cholesterolio kiekį ir užkirsti kelią tolesnei kraujagyslių žalai. Amalaki vaisiuose esantys tanino junginiai buvo ištirti dėl trijų svarbių laisvuosius radikalus sulaikančių fermentų. Daugybė tyrimų patvirtino, kad Amalaki vaisiai stiprina apsauginius mechanizmus nuo streso sukeltos laisvųjų radikalų žalos.
Senovės Indijos raštuose minimas toks platus Amlos poveikis sveikatai: padeda sergant kosuliu ir peršalimu, teigiamai veikia virškinimą, atpalaiduoja skrandį ir apsaugo nuo žarnyno problemų, padeda sergant lėtiniu gastritu ir storosios žarnos uždegimais, mažina organizmo temperatūrą ir malšina troškulį, skatina širdies ir smegenų veiklą, prisideda prie bendros širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos, lėtina senėjimo procesą dėl didelio kiekio antioksidantų, didina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį, veikia kaip puikus tonikas sveikai kraujo, kaulų, kepenų, tulžies pūslės, blužnies ir širdies veiklai. Amalaki padeda pašalinti toksinus iš organizmo, gerina regėjimo funkcijas ir teigiamai veikia plaukų augimą.
Pagal senas legendas taip pat pasakojama, kad senovėje išminčius Chyawan atkūrė savo prastą sveikatą, vartodamas šį vaisių kartu su kitomis žolelėmis ir gyveno iki labai gilios senatvės. Todėl jauninantis vaistažolių preparatas nuo tada buvo vadinamas Chyawanprash ir taip pat žinomas kaip „ajurvedinis jaunystės eliksyras“.
Amalaki unikali ir tuo, kad joje yra penki iš šešių žinomų skonių. Jis rūgštus, sutraukiantis,saldus, kartus ir aštrus. Šis skonių derinys suteikia Amlai galimybę labai gerai subalansuoti tris energijos principus: vata, pitta ir kapha. Be to, kartu su kitais vaisiais Bibhitaki ir Haritaki sudaro gerai žinomą ajurvedinį derinį Triphala, kuris palaiko sveikatą, protinį ir fizinį organizmo atsparumą, imuninę sistemą ir puikiai detoksikuoja žarnyno traktą.
Yra daug priežasčių, kodėl verta išbandyti Amalaki – ar užkirsti kelią ligoms ir stiprinti imunitetą, ar norint spręsti tam tikrą sveikatos problemą. Dėl plataus spektro poveikio, Amalaki gali teikti puikią pagalbą, kuriant tvirtą ir stiprią sveikatą. Siūlome džiovintus AMALAKI vaisių natūralus (100g), naturaliai išdžiovintus saulėje ir neapdirbtus sieros dioksidu.. Taip pat galite išbandyti Amalaki su šviežiai maltu imbieru, cinamonu, kardamonu arba gaiviąja citrinžole.