Jūs esate čia

Sužinokite apie ajurvedinį valymą V. - Kepenys ir kraujas

Po šaltų žiemos mėnesių ateina pavasario pabudimo metas, kuris pagal Ajurvedą yra idealus metas bendrai organizmo detoksikacijai. Kepenys yra pagrindinis pavasarinės detoksikacijos organas, ypač reikšmingas pavasariniam detoksikacijos procesui, todėl nusipelno mūsų dėmesio. Pradėkime nuo pavasarinio kepenų valymo!

Žiemą žmogaus organizmas natūraliai yra mažiau aktyvus ir jam natūraliai reikia daugiau maisto. Dėl šios priežasties labiau kaupiasi ama - atliekos, kurios nepakankamai pasišalina ir nusėda žarnyne, kepenyse, todėl patenka ir į kraują, o tai turi įtakos odos ir kitų organų sveikatai. Taigi kepenų detoksikacija šio sezono metu yra natūralus procesas, kuris padės atsikratyti mūsų kūno sunkumo, apsnūdimo ir nuovargio, kurį sukelia organizmo užterštumas, taip pat šio sezono, kuriame vis dar dominuoja kapha doša, sudaryta iš žemės ir vandens elementų derinio, ypatumai.

Kepenų reikšmė ajurvedoje

Sanskrito kalboje kepenys vadinamos jakrt, kur "ja" reiškia kraujotaką, o "krt" - veiklą arba veiksmą. Kepenys yra pagrindinis ir didžiausias mūsų kūno filtravimo organas, kuris per minutę gali išvalyti ir perfiltruoti apie 1,5 litro kraujo. Kepenys išskiria tulžį ir toksinus iš organizmo, įskaitant sunkiuosius metalus ir bakterijas. Jos rūpinasi medžiagų apykaitos procesais, pavyzdžiui, riebalų virškinimu, baltymų, fermentų ir cholesterolio gamyba. Ajurvedos terminais kepenys yra organas, kontroliuojantis pitta došą, sudarytą iš vandens ir ugnies (agni). Padidėjęs pitta došos kiekis organizme, ypač žmonėms, kurių organizme vyrauja ši savybė, vėliau gali sukelti kepenų problemų, tokių kaip hepatitas, anemija, uždegimas, lėtinio nuovargio sindromas, mononukleozė, akių ir odos paraudimas, aknė, galvos skausmas, alergija, taip pat pyktis ir pavydas. Tačiau net ir padidėjusi kapha doša gali sukelti padidėjusį cholesterolio kiekį kepenyse, kepenų suriebėjimą arba viduriavimą su riebalais išmatose (steatorėją). Taigi ir šiuo atveju, be kepenų valymo, taip pat būtina palaikyti natūralios došos konstitucijos pusiausvyrą.

Sužinokite savo fizinę ir psichinę konstituciją atlikę nesunkų došos testą ir laikykitės rekomendacijų, kad išsaugotumėte sveikatą ir pusiausvyrą!

Kepenys - emocijų buveinė

Kepenys yra svarbi ugnies (agni) buveinė, o esant padidėjusiai pitta došos koncentracijai, jos taip pat gali tapti tokių uždegančių emocijų, kaip pyktis, priešiškumas, neapykanta ir pavydas, buveine. Jei patiriame šias emocijas ir leidžiame joms valdyti arba ilgai slopiname, mūsų kepenys kenčia nuo karščio pertekliaus, o tai gali sukelti kepenų ir kraujo ligas. Pagal ajurvedą, kuri yra seniausias sveikos gyvensenos ir profilaktikos mokslas, svarbu laikytis tinkamos mitybos ir dienos režimo, atsižvelgiant į mūsų psichosomatinės konstitucijos pobūdį. Taigi žmogus, kuriame vyrauja pitta doša, turėtų laikytis saikingos ir gana vėsios dietos, puoselėti kantrybę, ramybę bei atsiribojimą nuo juslinių objektų savo gyvenime. Užgniaužtos emocijos dažnai sukelia įtampą organuose, kuri vėliau sukelia sunkias ligas. Daugiau skaitykite straipsnyje Stresas ir neigiamos emocijos - pasekmės ir patarimai iš ajurvedos požiūrio.

Kas padeda kepenims?

Kadangi kepenys neturi skausmo jutiklių, mūsų organizmas gali kurį laiką gana gerai funkcionuoti, nepaisant to, kad yra labai apkrautas. Kasmetinė pavasarinė kepenų detoksikacija yra veiksminga priemonė, padedanti užkirsti kelią ankstyvam kepenų pažeidimui ir puoselėti kepenų regeneraciją. Tai susiję ir su kitomis priemonėmis, tokiomis kaip mitybos pakeitimas, susilaikymas nuo alkoholio ir kitų priklausomybę sukeliančių medžiagų, reguliari mankšta ir pakankamas poilsis. Ajurveda siūlo veiksmingų vaistažolių mišinių šiam svarbiausiam organui detoksikuoti, kurie šalina iš organizmo toksinus, mažina pitta došos perteklių kepenyse ir apskritai skatina sveiką jų funkcionavimą, gerina kraujo kokybę ir prisideda prie bendro organizmo valymosi. Pagal šį principą parengta ir ajurvedinė sveikatos terapija "Kepenų ir kraujo detoksikacija".

Kepenų ir kraujo detoksikacija

Šios terapijos metu geriama Kalamegha arbata, kuri padeda išvalyti ir detoksikuoti organizmą. Dėl sudėtyje esančio to paties pavadinimo žolės kalamegha, ciberžolės ir kitų panašų poveikį turinčių ajurvedinių žolelių ji mažina karštį ir taip padeda optimaliai išvalyti kepenis bei užtikrinti sveiką jų veiklą. Terminalia arjuna (Arjuna - pilkasis viršūklis) palaiko tinkamą kepenų veiklą, o Tinospora cordifolia (Guduchi - širdžialapė drabsnė) stiprina bendrą organizmo imunitetą.

Terapijos metu vartojami 2 vnt. maitinamojo eliksyro "Raktaprash", skirto kepenų regeneracijai ir sveikam kraujo audiniui atkurti. Be kepenis palaikančių žolelių, jame yra maistingųjų amalakio vaisių, kuriuose gausu vitamino C, baltojo sandalmedžio ir ciberžolės, kurie valo kraują ir prisideda prie geros odos išvaizdos, taip pat cinamono (Cinnamomum zeylanicum), kuris naudingas širdies ir kraujagyslių funkcijai ir normalizuoja gliukozės bei cholesterolio kiekį kraujyje.

Kad ajurvedinis gydymas jums padėtų, vartokite rekomenduojamą gydymą 3-4 savaites ir toliau taikykite paprastas pagrindines taisykles.

Ajurvedinė detoksikacijos terapija

  • Trukmė: 3-4 savaitės
  • Vartojimas: 2 - 3 kartus per dieną
  • Kada: ryte prieš pusryčius, dienos metu 1 val. prieš valgį arba po valgio ir vakare prieš miegą

Ajurvedinės sveikatos terapijos dozavimas ir paruošimas

Žolelių arbatą visada virkite 3-5 minutes, tai daug veiksmingiau nei tiesiog užplikyti žolelių mišinį karštu vandeniu. 1 arbatinis šaukštelis mišinio skirtas 250 ml vandens (vienam puodeliui). Tačiau galite užvirinti didesnį kiekį arbatos visai dienai ir laikyti ją termose. Arbatą visada gerkite šiltą.

Tiesiog paimkite žolelių eliksyro ant šaukštelio ir suvalgykite. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį 2 - 3 kartus per dieną su ajurvedine arbata. Eliksyrą visada naudinga gerti su arbata, taip jis geriau pasisavinamas. Taip pat galite jį vartoti su šiltu vandeniu arba augaliniu pienu. Karvės pieno nerekomenduojama vartoti valomosioms, ne taip kaip atgaivinamosioms ir regeneruojamosioms procedūroms.

Rekomenduojamas režimas valomosios terapijos metu

Organizmo apsivalymo procesą, be abejo, palengvina judėjimas, kuris pats savaime turi natūralų detoksikuojamąjį poveikį. Jis naudingas greitesnei medžiagų apykaitai, kuomet lengviau išsivalo žarnynas.

Jis skatina prakaitavimą ir kenksmingų atliekų šalinimą iš organizmo, taip pat deguonimi aprūpina visas ląsteles, kurios gali geriau priimti ne tik būtinas maistines medžiagas, bet ir praną - vieną iš trijų gyvybinių energijų (kitos dvi yra tejas - tedžasas ir ojas - odžasas), kuri padeda palaikyti gyvybines organizmo funkcijas, tokias kaip kvėpavimas, širdies ir kraujagyslių sistema bei smegenų veikla.

Geriausias dienos metas tikslingam valymui yra rytas. Pateikiame 3 pagrindinius veiksmus, kurių reikia laikytis pabudus:

  • Išsituštinkite ir nusiprauskite po dušu (per naktį organizmas per odą išskiria atliekas).
  • Išgerkite stiklinę šilto vandens su citrinų sultimis ir 5 minutes atlikite kvėpavimo pratimą, kad suteiktumėte protui ramybės ir teigiamos energijos: kvėpuokite labai lėtai ir tyliai - taip, kad jei kas nors prieš nosį įkištų ploną siūlą, jis nejudėtų. O iškvėpdami stenkitės iškvėpti dar lėčiau nei įkvėpėte.
  • Išgerkite puodelį valomosios ajurvedinės arbatos kartu su šaukšteliu vaistažolių eliksyro ( mažiausiai 30 min. palaukite iki pusryčių, kad vaistažolių preparatai gerai įsigertų).

Kartu rekomenduojame bent 3 kartus per savaitę lengvai bėgioti arba greitai vaikščioti. Eikite miegoti iki vidurnakčio.

Mityba detoksikacijos metu

Detoksikacijos metu iš savo mitybos raciono išbraukite mėsos ir pieno produktus. Jei esate prie jų pripratę, pasistenkite gerokai sumažinti jų vartojimą - vien tai bus palengvinimas organizmui. Taip pat stenkitės apriboti šokolado, sausainių ir saldumynų, kuriuose yra baltojo cukraus, vartojimą. Šiuos užkandžius pakeiskite šviežiais arba džiovintais vaisiais be konservantų, nesūdytais riešutais ir šviežiomis daržovėmis. Taip pat pasirūpinkite pakankamu kiekiu tyro vandens ir venkite kavos, alkoholio, stimuliatorių ir saldžių gazuotų gėrimų.

Valymosi procesas gali sukelti laikinus lydinčiuosius simptomus, tokius kaip galvos skausmas, nuovargis ir galūnių sunkumas. Nemalonūs pojūčiai susiję su toksinų šalinimu iš organizmo. Tačiau jei atkakliai tęsite detoksikaciją kartu su fiziniais pratimais ir lengva šviežia mityba, turėsite daugiau energijos ir stipresnę sveikatą.

Rekomenduojami produktai

Kepenų ir kraujo detoksikacija

Ajurvedinė namų terapija

-10% 27,06 €
Pradinė kaina: 30,07 €
-+