Ajurveda į alergiją žvelgia kaip į daugelio reiškinių pasekmę. Alergija pagal ajurvedą-pasekmė reiškinių, susijusių su organizmo užterštumu ir išsekimu, netinkamu gyvenimo būdu, susilpnėjusia imunine sistema ir nuslopintomis emocijomis. Vadinasi, taikant tinkamas vaistažoles ir valomąsias procedūras, šį sveikatos sutrikimą galima sėkmingai pašalinti.
Žiedadulkės ir alergija maistui
Alergijos žiedadulkėms sezonas trunka nuo pavasario iki ankstyvo rudens, o alergija įvairių rūšių maistui, pasireiškianti storosios žarnos gleivinės sudirginimu arba dirgliosios žarnos sindromu, - ištisus metus. Dažniausiai pasireiškia kaip grūdų glitimo ir pieno produktų laktozės netoleravimas. Alergija maistui dažniausiai pasireiškia odos egzema arba dilgėline ir dažnai veikia kartu su alergija žiedadulkėms.
Kiekvienas žmogus gimsta su unikaliu trijų pagrindinių biologinių energijų (došų) - vata, pitta ir kapha - santykiu, kuris nulemia mūsų psichosomatinius polinkius ir tendencijas. Pavyzdžiui žmogus, kuriame vyrauja pitta doša, natūraliai bus jautrus aštriam maistui, o žmogus, turintis didesnę kapha došos dalį, bus jautrus kapha došą stiprinančiam maistui, pavyzdžiui, pieno produktams.
Kokia yra tikroji alergijos priežastis?
Alerginė reakcija dažnai kyla, kai organizmas nusilpsta dėl per didelio gleivių kiekio (dažniausiai po žiemos) arba dėl žarnyno užterštumo. Atliekinės medžiagos nepakankamai pasišalina ir palaipsniui sukelia kraujo toksiškumą, kuris savaime gali sukelti daugybę odos problemų. Bendras užterštumas ir toksinų cirkuliacija kraujyje labai susilpnina ugnies elementą agni, kuris atsakingas už bendrą medžiagų apykaitą - virškinimą, medžiagų transformaciją ir įsisavinimą organizme. Jo stiprėjimas arba silpnėjimas turi tiesioginį poveikį imuninei sistemai. Stipri agni palaiko imunitetą ir yra raktas į sveiką ir ilgą gyvenimą. Kai agni laipsnis žemas, organizme gali prasidėti nenatūralios imuninės reakcijos, pasireiškiančios alergija įvairioms medžiagoms, pavyzdžiui, dulkėms, žiedadulkėms, kai kuriems maisto produktams ir pan.
Priežastis, kodėl vaistai ne visada gali išgydyti alergiją, yra ta, kad kartais alergiją sukelia ir emociniai veiksniai. Užgniaužtos emocijos, tokios kaip pyktis ar baimė ir nerimas, turi realios įtakos vidaus organų, ypač žarnyno, tulžies pūslės ar kepenų mikroflorai, kuri savo ruožtu veikia to organo agni. Be to, nepakankamai suvaldytos emocijos didina vata došą, kuri dar labiau silpnina ugnies elementą organizme, o tai savo ruožtu veikia imuninę sistemą ir jos reakcijas.
Ajurvedinis valomasis gydymas nuo alergijos
Kartu su valomuoju gydymu vaistažolėmis, kurį galima lengvai atlikti esant įprastam kasdieniam darbo krūviui ir režimui (žr. instrukcijas toliau) rekomenduojame laikytis kai kurių naminių šamaniškosios detoksikacijos terapijos procedūrų, pavyzdžiui, jogos ir kvėpavimo pratimų, sporto užsiėmimų ir, jei įmanoma, buvimo saulėje ir gryname ore-tai harmonizuoja psichosomatinę pusiausvyrą.
Detoksikacija nuo alergenų
Šią ajurvedinę apsivalymo procedūrą rekomenduojame taikyti esant žiedadulkių ir maisto alergijai, kurią sukelia skrandžio perkrova, nusilpęs imunitetas, nesveika mityba, sutrikęs maistinių medžiagų įsisavinimas, sudirgusi storosios žarnos gleivinė, sutrikęs žarnyno floros atsinaujinimas arba nerimas ar stresas. Tai gali būti dirgliosios žarnos sindromas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, odos bėrimas, egzema, dilgėlinė, psichikos sudirgimas, šienligė ar alerginis rinitas, dusulys, astma, čiaudulys, akių perštėjimas ar nosies užgulimas.
Kartu su profesionalia ajurvedos komanda Nepale, kur įsikūrusi mūsų rankų darbo gamyba, sukūrėme vaistažolių mišinį Karavi, kuris teigiamai veikia virškinimą žmonėms, alergiškiems maistui. Dalchini arbatoje esantis vaistažolių mišinys yra orientuotas į viršutinius kvėpavimo takus ir ramina nosies ertmių sudirgimą sergant alerginiu rinitu. Kartu su ajurvediniais vaistažolių eliksyrais Purishaprash, skirtais storosios žarnos valymui ir žarnyno floros imuniteto atstatymui, ir Pranaprash, atpalaiduojančiu kvėpavimo takus, jie sukuria veiksmingą natūralų būdą atsikratyti alergijos ir vėl mėgautis žydinčia gamta. Pavyzdžiui, kaip šiuose dviejuose komentaruose:
„Aš geriu Dalchini arbatą. Po savaitės gėrimo 3 kartus per dieną galėjau pasiimti šunį ir bėgioti su juo po žydinčią pievą, nė nepajutusi, kad mane kamuoja alergija. Todėl baigiau gydytis nuo alergijos kaip nereikalingą. Ačiū!“ - Marta K.
„Jau daugelį metų kenčiu nuo nuolatinės alergijos (dulkėms, erkutėms, žiedadulkėms), kuri su kiekvienais metais vis stiprėja. Kiekvieną vasarą tenka kęsti nuolatinį čiaudulį, pūtimą iš nosies, raudonas akis ir nosies bei ausų niežulį. Po kelių dienų, pradėjus vartoti „Dalchini“ ir „Karavi“ arbatas, „lieka tik absoliutus įprastų simptomų minimumas. Ir visa tai be chemijos! Esu labai dėkinga už jūsų arbatas ir toliau jas vartosiu.“ - Lukas
Rekomendacijos, kaip vartoti priešalergines žoleles
- Esant nosies gleivinės sudirgimui, vieną mėnesį vartokite Dalchini žolelių arbatos ir Pranaprash eliksyro derinį. Esant maisto netoleravimui, pirmiausia vieną mėnesį naudokite Karavi žolelių arbatos ir Purishaprash eliksyro derinį.
- Rekomenduojama arbatos dozė yra 2-3 puodeliai per dieną plius 1 arbatinis šaukštelis (t. y. 5 g) eliksyro taip pat 2-3 kartus per dieną.
- Vartokite ryte tuščiu skrandžiu, dieną 1 valandą prieš valgį ir vakare prieš miegą. Iš viso vartokite du mėnesius, laikydamiesi tinkamos dietos.
Arbatos ruošimas: vieną arbatinį šaukštelį vaistažolių mišinio (apie 2 g) pavirkite 3-5 min. arba užpilkite 250 ml verdančio vandens ir palikite 10 min. pritraukti.
Kaip vartoti eliksyrą: gana paprastai - atskirai suvalgykite vieną arbatinį šaukštelį vaistažolių uogienės ir užgerkite puodeliu drungno vandens arba ajurvedinės arbatos.
Praktinis patarimas: ryte pasidarykite ajurvedinės arbatos didesnį kiekį visai dienai, o tai, ko neišgersite, pasiimkite su savimi termose. Ajurvedinis eliksyras tinka keliaujant, tereikia su savimi turėti šaukštelį.